Bilginler Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Okul ve Eğitim

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Gece - gündüz

YazarMesaj
CuRcUnA
Bilginler Forum V.I.P Üye
Bilginler Forum V.I.P Üye
CuRcUnA

Terazi At
Doğum tarihi : 16/10/90

Gece - gündüz  Empty
MesajKonu: Gece - gündüz    Gece - gündüz  EmptySalı Ekim 12, 2010 11:50 pm

<blockquote class="postcontent restore ">Arkadaşlar hepiniz bilirsiniz ama ben yine de anlatayım dedim Smile
Ben öğleci öğretmenim. Bizim çıkmamıza yakın hava kararıyor. Bundan istifade edip çocuklara gece- gündüz oluşumunu anlattım ve gösterip yaptırdım. İnanın çok etkili oldu. Şimdi hepsi biliyor nasıl olduğunu.

Bir öğrencinin eline fener verdim. Karanlıkta açtı feneri. Bir öğrencinin ellerine de birer bebek verdim. Birisini göbeğinde tuttu diğerini sırtında tuttu. Hiç şeklini bozmadan kendi etrafında yavaş yavaş döndü. Ellerindeki bebekler güneşe döndüğü anlarda,durdurdum öğrenciyi ve sordum hepsine: Hangi bebek gündüzde, hangisi gecede ; diye. Ve hepsinden doğru cevaplar geldi. Bunu yaparken bebeklerin elbisesinin farklı renkte olmasına dikkat ederseniz cevap vermeleri daha kolay olur.

Günler geçtikten sonra sordum hepsi doğru cevap verdi.
Gece gündüz nasıl oluşur? Dünyanın kendi etrafında dönmesi sonucu.... </blockquote>

Gece - gündüz
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» GECE-GÜNDÜZ